Ezen az újabb páratlan sorszámú pénzbevonzós napon megint a fizikai világban, a kézzelfogható tennivalók között néztem szét. Mivel gazdagíthatnám a lehetőségeimet, magamat? Azután milyen konkrét lépéseket tehetek célom irányába?
Jellemző ránk, akik gyakran leégtünk már, rutinosan tapicskolunk a sikertelenségben (nálam ez már hál istennek inkább múlt idő, de nem volt mindig így), hogy a külvilágot okoljuk, amiért az nem biztosítja számunkra a lehetőségeket, holott baromira megérdemelnénk, hiszen profik vagyunk meg miegymás. Csakhogy van egy olyan mondás, miszerint kétféle ember van: az egyik keresi a lehetőségeket, azután néha megtalálja, néha nem, ilyenkor panaszkodik, fuldokol, elkedvetlenedik, míg a másik embertípus megteremti magának azokat a lehetőségeket, amelyekre szüksége van. Egyébként meg - tudtommal - senkinek nem ígérték meg, mikor megszületett, hogy "kicsim, itt ez a szép világ, amelyik rendkívül igazságosan osztogatja a lehetőségeket mindenkinek". Úgyhogy lapozzunk is, mert az igazságtalan élet szapulásától még senkinek nem sikerült kiteljesednie, sem meggazdagodnia.
Egy csomó könyvet és cikket írtak már arról, miben különbözik a gazdag emberek gondolkodásmódja a szegényekétől, a sikereseké a sikertelenekétől. Gyakran hangsúlyozzák, hogy a sikeresek, a megoldó típusú emberek mindig talpra állnak, nem nyalogatják olyan hosszú ideig a sebeiket, könnyebben észreveszik a lehetőségeiket, a vizespoharat félig telinek látják, a kudarcot csak egy újabb lépésnek a siker felé, a veszteséget izgalmas kihívásnak, a sikereik mellett jóval több a kudarcuk is, mert sokkal többször mernek próbálkozni.
Az újabb feladat előtt jöjjön egy kis ismétlés, hogy lássuk, hol tartunk!
- Vezetjük a kiadásainkat a Bevétel-kiadás naplóba
- Személyre szabott pozitív megerősítések írása minimum 20-25-ször naponta
- Listáztuk az összes pénzzel, pénzügyeinkkel kapcsolatos teendőket. Én éves szinten összeírtam mindent teendőt.
- Elképzeltük és felidéztük, milyen érzés jól, jólétben, a folyamatos megkönnyebbülés állapotában lenni, amikor a problémák sorra megoldódnak. Ez a napi 15 perc rendszeres elmélyülés, meditáció szintén marad a kihívás programjában. Felszabadító képnézegetés, vezetett meditáció, egyedül végzett meditáció, bármi használható, amivel felidézhető a megkönnyebbülés érzése.
A mai nap a lehetőségek vizslatásáé:
Akinek éppen nem a legfényesebben állnak a pénzügyei, mindenkinek megvan a maga sztorija arról, hogy miért is nem? Miért nem keresünk eleget? Miért nincs lehetőség? Miért vagyunk pathelyzetben? Miért nem lehet lépni? Kik akadályoznak, és ezer indoka annak, hogy most legjobb várni, amíg jobbra fordulnak a dolgok, amíg megmutatkozik valami.
Tapasztalataimból kiindulva arra jöttem rá, hogy nem érdemes a fenti kifogásokkal és állításokkal szembeszállni, mert abból önöstorozás következik, hogy mennyi lehetőséget szalasztottunk el, attól meg rohadtul érezzük magunkat, chipset kell enni és csokoládét, pizzát meg sört, ráadásul még a környezet lehúzó erejét is megtámogatjuk, mivel általában mindig akadnak, akik lelkesen bólogatnak ahhoz, hogy hát sok mindent nem tehetünk, meg mit lehet tenni, meg ilyenek. Szóval hagyjuk békén a kifogásainkat, ha jelentkeznek ne erősítsük őket! Maradjanak, amíg akarnak, ha nem foglalkozunk velük, előbb-utóbb maguktól lelécelnek. A figyelem energia és aminek energiát adunk, az erősödik az életünkben. Ezért...
Inkább elindultam a megoldáskeresés irányába! Vegyük elő az ötletelős-szervezős füzetünket! Nekem jelenleg két füzetem van , amit erre a 30 napos bőségprogramra készítettem elő, az egyik a kiadások vezetésére (a Bevétel-kiadás napló) a másik amelyiket a tennivalók megszervezésére használok.
Feladat: a következő kérdésekre válaszolva keressük meg a jelenleg megléphető lehetőségeinket pénzügyi helyzetünk feljavítására!
- Mi az, amiből biztosan van jövedelmem? (havi fix fizetések, nyereség, juttatások, stb.)
- Mi az, amiből jelenleg plusz pénzt csinálhatnék? (a befejezéstől csak pár lépésre álló, de folyton elodázott új termék, munka, szobányi örökölt, öreg könyv, amit úgysem olvasunk, használaton kívüli vadi új háztartási gépek a fali szekrény legfelső polcán, kinőtt gyerekbiciklik, magánoktatás, számunkra használhatatlan telek, mert arra sosem járunk, ahol van, amit el lehetne adni, stb.) Ide gyakran olyan dolgok tartoznak, amik meg-megfordulnak a fejünkben időnként, hogy "el kellene adni", meg hogy "meg kellene hirdetni", "ki kellene próbálni", csak nem tettük.
- Mik azok a nagyobb, esetleg igazán nagy lépések, amiket meg is szeretnénk lépni, de félünk, hogy úgysem sikerül, viszont, ha sikerülne, jelentősen javítana a helyzetünkön? Ide már olyan igazi, nagyobb lépések tartoznak, mint a fizetésemelés kérvényezése, új munkahely keresése, vagy egyáltalán munka keresése..., vágyott vállalkozás beindítása, új szakma elsajátítása, amit jobban is szeretnénk csinálni és többet is hozna a konyhára, stb.
- Mi az, aminek a második és harmadik kérdés válaszai közül legszívesebben azonnal nekiállnék vagy a legkönnyebben megléphetem? Ha van köztük könnyen megléphető, akkor azt azonnal meglépni! Ha nincs, akkor válasszuk azt, amelyik tetszik és kezdjük el, tervezzük meg a lépéseket, majd lépjük meg az elsőt!
Fontos!
- Mindent szedjünk össze, ami csak eszünkbe jut
- A 4. pontban csak a tényleges lépés számít! Példa 1.: fizetésemelést szeretnél kérni. Ez esetben a konkrét lépés az, hogy kérsz időpontot a főnöktől vagy kérvényt írsz és el is köldöd (nem tudom pontosan). Ezt azonnal ugyebár nem mindig lépheted meg, főleg, ha este van, vagy éppen ellenőrzés van a cégnél és a főnök ideges, de össze lehet írni, mit mondasz, megtervezni, miben leszel, vagy pontokba szedni mit írsz és hogyan. Az írást, ha van rá ma idő, azt például azonnal el lehet kezdeni. Az már lépésnek számít. Példa 2.: van egy-két régi bútor a nagyitól, el kellene adni, felírtad. Az nem számít lépésnek, hogy rákeresel a neten, hol lehet érdeklődni ez ügyben. A konkrét érdeklődés elküldése viszont már igen, stb.
Tettekre fel! Én is azt teszem. :)
Közben pedig sziporkáznak az ötletek. Mikor elkezdtem csak nyolc biztos témám volt, amin dolgozni lehet, vagy ami sokat javít a pénzzel való kapcsolaton, illetve ezósabban: vonza a gazdagságot. Már több, mint harminc van. A vonzás törvénye "téma" ügyben is működik. :) Ez azért biztató, nem?