30 napos jóllétet bevonzó kihívás

Bőségprogram, ahogy én gondolom

Bőségprogram, ahogy én gondolom

A tizenhetedik lépcsőfok - Látom, ha hiszem!

Elképzeled, eltervezed és akkor jön a pudingos rész

2018. január 31. - Eniy

A puding próbája pedig az evés.

pudding-702960_1280.jpg

Mikor találomra elkezdtem összegyűjteni a bőségprogram gyakorlatait, nem láttam egészen tisztán, hogy ez olyan, mint a fogyókúra, szépségkúra, wellness vagy bármiféle "kúra". Konkrétan arra gondolok, hogy a kúra az kúra, az életmódprogram pedig teljes átállást követel, vagyis valódi eredmények elérésénél nincs szó semmiféle kúráról. A kúra az csak egy csábos szó. Még ezt és ezt kibírom, egy-két hétig egészségesen étkezem, néhány hétig lazulok, 30 napig bőségprogramosdit játszom, azután végre vissszamehetek az ismerős régi körülményeim és meggyőződéseim közé. Hát nem! Vagyis visszamehetünk, de akkor számolnunk kell azzal is, hogy az eredményeink is olyanok lesznek, mint a "kúra" megkezdése előtt. Vagyis nyugodtan felejtsük el a kúra, program és egyéb kifejezéseket, ha tartós változásokra vágyunk. Mostantól örökkön örökké vonzzuk a pénzt!

Az előzőekben elkezdtünk itt szépen felépíteni egy programot, aminek az egyik pontjával fogunk ma tovább dolgozni Legutóbb az ötletelős füzetünk választott, bonyolultabb lehetőségét bontottuk fel kényelmesen megléphető félórákra. Ha nem voltunk lusták, akkor a legkomplikáltabb lehetőség valami olyasmi kell legyen, amiért egy kicsit meg kell dolgoznunk, tanulnunk kell érte, új vállalkozásba kezdeni, kurzusokon részt venni vagy esetleg a meglévő lehetőségeinket átnézni, átszervezni. A 40 lépésre való lebontást én azért szabtam magamnak - és ezért ide is azt írtam - mert egy nagyobb cél esetében ez már eléggé áttekinthető lépcsőfokokat ad ki. Lépjük meg a soron következő betervezett lépcsőt, ha ez a mai napon lehetséges. Ha nem, akkor tervezzük, meg mikor! Ezután induljunk megint a lista elejéről, vegyük a soron következő legkönnyebben kivitelezhető pénzszerzési próbálkozást, lehetőséget, gondoljuk át és lépjünk! Nekem a lista elején például újból egy felszólítani való ügyfél van, aki még nem utalt. 

Fontos! Miközben új megerősítéseket programozunk, tegyük meg az őket támogató  és igazoló lépéseket a fizikai világban is. Hiszem és látom is = muszáj lesz elhinni, ha ez rendszeresen így van.

dog-734689_1280.jpg

Tervezgetéshez segítség

Hallottál már a SMART módszerről? Hogy a terved mindig legyen SMART?

Két pénzszerzési ötleten keresztül vázlatosan elmagyarázom. A SMART szó tulajdonképpen öt angol szó kezdőbetűjét jelenti. Ez az öt szó pedig a: S - Specific - specifikus(konkrét, pontos), M - Measureable - mérhető, A - Actionable - akció orientált , megvalósítható, R - Realistic - valós eredményeket produkál, T - Timed / időben mérhető.

Legyen a két, ötletelős füzetünkbe írt lehetőség közül az egyik, hogy kivisszük a régi könyveket a piacra, az antikváriumoshoz, a másik pedig legyen, hogy szeretnénk indítani egy tanfolyamot valamiben, amiben jók vagyunk.

 S - konkrét : a régi könyvek értékesítésénél az egyetlen biztos konkrétum az, hogy el szeretnénk adni őket, a tanfolyamindítása esetében, pedig a konkrétum az, hogy pénzt akarunk keresni azzal, amit tudunk, a tanfolyamunk elindítása a konkrétum. 

M - mérhető: a könyvek esetében ez világos: ne maradjon egyetlen öreg könyv se a nyakunkon és lehetőleg minimum 15 000-ret  kapjunk megunt könyveinkért,  a tanfolyam elindításánál a mérhető eredmény például, hogy havi bevételünk 30 százalékkal megnő.

A - akció orientált, megvalósítható: a könyvek esetében világos: sorra vesszük és felkeressük az összes lehetőséget online és offline antikváriumokkal tárgyalunk, azután a könyveket odavisszük, ahova legjobban kellenek. Tanfolyamunk elindításának teendőit pedig sorra vesszük. Először is eldöntjük, hogy hol indítjuk, offline vagy online, vagy mindenhol, kiknek, hol hirdetjük meg, azután meglépjük, amit kell.

R - valós eredmények: könyveinknél, naná, hogy látszódnak: eladták őket, nálunk a pénz. Tanfolyamunk esetében a valós eredményeket majd a tanítványaink produkálják, amikor jönnek, feliratkoznak és fizetnek nekünk. 

T - időben mérhető: A régi könyvek kiárusításánál sem árt határidőt szabni, különben örök időkig várhatunk a legjobb antikváriumi kínálatra. Szóval szabjuk meg, hogy a hónap végéig valamelyiknek odaadjuk, amelyik a legtöbbet fizeti könyveinkért.  A tanfolyam megszervezésénél a leghasznosabb ez a pont, különben még elpiszmognánk a megszervezésével akár egy évig is, miközben, ha felírjuk a valós tennivalókat, simán megszervezhető, hogy néhány héten belül az első tanítványok már meg is jelenjenek. 

...hát valahogy így...

A többi napi feladat marad:

1. Bevétel-kiadás napló vezetése, vásárolt holmi statisztikai táblázatba való bejelölése

2. Megerősítések írása

3. Bőség meditáció

4. Ötletelős füzet átnézése, javítás, hozzáírás, stb. 

5. Álomtabló szemrevételezés

6. Ötletelős füzetből a soron következő lépés megtétele

7. Olvasás a témában - legjobb este, elalvás előtt. Állítólag az álmos elme a legfogékonyabb. 

 

Gazdagodjunk! 

A bejegyzés trackback címe:

https://bosegprogram.blog.hu/api/trackback/id/tr7713621118

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása