Miután kissé belemélyedtem a programozásba, akkor jöttem rá, hogy igazából akkor hatásos, ha lassan elkezdem összemosni a tényleges cselekedeteimmel. Az elmélyülés jó, a meditáció jó, a tudatalatti lenyugtatása, fogékonnyá tétele jó, megerősítéseket írni nagyon jó - főleg kezdetben, mikor még a hajtóerő is nagy, a minden és bármi lehetséges állapotában - de néhány nap múlva könnyebben viseltem a pénzzel kapcsolatos munkákat, mikor ezekre a megerősítésekre gondoltam, ugyanis elég hamar jelentkeztek a szokásos régi hiedelmek, elbátortalanító szövegek a fejemben, főleg mikor ténylegesen elkezdtem számszerűsíteni, hogy mégis mi mennyibe kerül? A tervezgetésnél egy ideig nem volt gond, de mikor a hosszabb távra megtervezett projekt került előtérbe, bizony félre tettem kis időre és közbe-közbe elővettem a megerősítéseket. Rájöttem, hogy ez így könnyebben megy.
Tovább gondolva a fentieket és az olvasottakat - mert folyamatosan olvasok is a témában, vagyis olvasunk - rájöttem, hogy ez a legjobb dolog, amit tulajdonképpen csinálhatunk. Kezdetben különválasztottuk a kettőt, a belső munkát a külsőtől. A Titok c. fimtől indultunk, a gondolati teremtésektől és, hogy hihetőbb legyen, ezzel párhuzamosan elkezdtem építeni a megerősítéseknek megfelelő, azokat támogató külvilági lépéseket is. Könnyebb hinni, hogy jövedelmem folytonosan növekszik és, hogy egyre jobban bánok a pénzzel, ha ténylegesen rendezem a pénzügyeimet és lépéseket teszek a magasabb jövedelem növelése érdekében. Viszont a kezdeti lelkesedés alábbhagy, és ez normális, bármilyen álmunkról legyen is szó. Hol fent vagyunk, hol kicsit lejjebb, aztán újból fent. Csakhogy így nem lehet szisztematikusan haladni, ezért fontos a gondolkodásmódot, a hozzáállást megváltoztatni.
Fontos, hogy mikor éppen hangulatunk szerint, vagy a külvilág történései szerint kedvetlenek vagyunk is, tudjuk, hogy miért tesszük, amit teszünk, merre megyünk. Így jönnek össze a megerősítések a cselekedetekkel. Lassan kezdhetünk hozzászokni, hozzászoktatni magunkat, hogy miközben teszünk-veszünk gazdagodásunk érdekében, mondogatjuk a megerősítéseket a fejünkben, vagy ennek megfelelően irányítjuk biztató gondolatainkat.
Arról már beszéltem, hogy sokkal többet érzékel az agyunk abból, amiről azt gondoljuk, hogy látjuk, halljuk, érezzük, de csak azt jegyezzük tudatosan, ami harmonizál az "érdeklődési" körünkkel. Ami a fejünkben jár, az szűri meg, mit veszünk észre és mit nem. Na, már most: ha a pénzünk gyarapításával foglalkozunk és közben meg-megállunk néhány percre, hogy leírjuk néhányszor: "mindig észreveszem a legjobb lehetőségeket, jövedelmem folytonosan növekszik", azután folytatjuk munkánkat, ugye könnyen elképzelhető, hogy miféle lehetőségeket kezdünk majd észrevenni? Nos, hát ezért fontos lassan-lassan összemosni a kettőt! Kezdetben nagyon lassan, tudatosan, hogy az "úgyse sikerül és ez egy marhaság"-hoz hasonló gondolatoktól vissza-vissza tudjunk kanyarodni.
A lassítás később sem árt. Ha lassitunk, jobban tudatosítunk, hatásosabb, amit csinálunk. Alaposabb.
Ma egy kombinált gyakorlattal folytatjuk.
Vegyük elő az ötletelő-tervezős füzetünket és tegyünk benne átlátható rendet. Arra jöttem rá, hogy a legcélszerűbb ez ügyben, ha spirálfüzetünk van, mert abból nyugodtan kitépkedhetünk lapokat, nem látszik és nem fognak csúfítania az összefirkált áthúzott oldalak. Talán még ennél is jobb ötlet erre a célra beszerezni egy kapcsos füzetet feltölthető lapokkal, akkor még a lapok sorrendjét is cserélgethetjük.
Vegyük elő a megerősítésekkel foglalkozó füzetünket is. Kezdjük átnézni az ötleteinket, gondolkozzunk, jutott-e eszünkbe újabb lehetőség az elmúlt napokban, vagy tervezzük tovább, amit félbehagytunk, de előtte írjuk le kedvenc bőség bevonzó megerősítésünket ötször-hatszor, azután foglalkozzunk az ötletekkel néhány percig és amikor kicsit elakadnánk, újból írjunk 5-6 megerősítést, térjünk vissza az ötletekhez 5-10 percre, majd újból írjuk le, merre szeretnénk haladni (a megerősítéseket), majd vissza az ötletekhez, rendezzük őket és így tovább.
Fontos!!!
Amennyiben ihletett állapotban vagyunk és száguldanak a jobbnál jobb ötletek, akkor ne álljunk le megerősítéseket irogatni! Ha szinte magától megy az ötletelés és végrehajtás pénzcsinálás ügyben, akkor csak az elején írjunk néhány megerősítést, majd azután, ha már befejeztük munkánkat. Nem megakasztani akarjuk jobbnál jobb gondolataink áramát, hanem helyes irányba terelni, ha akadoznak, vagy a kedvünk lanyhul.
Egyéb rendszeres napi feladatok:
- Bevétel-kiadás napló és vásárlási statisztika vezetése
- Megerősítések írása
- Bőség-meditáció
- Olvasás a témában
- Rezsi fizetések átnézése, minden be van-e írva, naptárba bejelölni, a hónap melyik napján intézzük el őket (átlátható táblázat legyen, szükség esetén korrigálható!)
- Ötletelős füzetből az aktuális tennivalót tovább tervezni, mindig legalább egy lépéssel, átnézni, megtenni (holnap, ma, amikor legközelebb lehet)
Gazdagságra fel!