Mielőtt folytatnám képzeletbeli bőségoktatóm diktálása nyomán az írást, úgy gondolom az a tisztességes, ha - így a tizennyolcadik napon - szólok arról is néhány szót, hogy én személy szerint mennyire és miben érzem hatásosnak az eddigi programot. Milyen változásokat érzékelek belül, a hozzáállásomban, a gondolkodásomban és a külső, fizikai világban, elindult-e a nagy pénz felém?
A nagy pénzt még konkrétan nem látom, de jönnek sorban nap nap után a jobbnál jobb megvalósítható ötletek, a megvalósulások beindultak és kifejezetten nagyon jó előérzetem van. Talán nem elkiabálás, mivel az előző hetek egyértelmű bizonyítékul szolgáltak arra, hogy van beleszólásunk a dolgok alakulásába. Pénzügyeim átlátható táblázatokba és naplókba rendeződtek. Kisebb pénzek viszont jöttek, nem várt vásárlásokról jelentések, sikerült megúszni egy nagyobb összeg kifizetését, költséghatékonyan intézni dolgokat, amiket ezelőtt kétszer annyi idő és pénzráfordítással végeztem, hozzájutottam a témában egy fantasztikus könyvhöz, amit olyan valaki írt, aki már igazi nagy sikereket könyvelhet el magának a pénzzel kapcsolatos tudatalatti munkák terén. Igen, ő gazdag, szegény is volt és - bár a témát tekintve újdonságot számomra nem mondott - rendkívül biztatóan hatott rám a tudományosan is megindokolt magyarázataival. Úgyhogy jelentem: jól állunk, nem megyünk hülyefele, valahogy így kell a szegénység tudatosságról átállni a pénztudatosságra. Viszont időt igényel és amennyiben hosszú távra tervezünk nyugodtan elfelejthetjük a kúra és program, meg tanfolyam, gyakorlatok és más hasonló kifejezéseket. Ennek nem lesz vége, elkezdhetjük az elemeket szorgos kis kőműves módjára beépíteni az életünkbe. Ezzel a fenyegetést abba is hagynám, mivel a cél a folyamatos megkönnyebbülés, a gazdagodó élet létrehozása és annak ellenére, hogy néha olyan, mintha súlyos téglákat emelgetnék, legtöbbször kifejezetten jó móka. Főleg, ha elég időt szánok a "gyakorlatokra".
Ma gazdagot és fényűzést játszunk.
Először arra gondoltam, hogy a feladathoz minden helyiségen változtassunk valamit, de azután rájöttem, hogy az nem lesz jó, mert akkor itt is minimum 17 van és így hirtelenében a lépcsőházzal például nem tudnék mit kezdeni, arra rá kellene készülni, másnak meg esetleg csak egy szoba-konyhája van, ő meg azonnal végezne, úgyhogy a feladat elvégezhetősége és ellenőrizhetősége végett itt is számokban szabtam meg a tennivalókat.
Válaszunk otthonunkban 5 kisebb helyet, mondjuk olyan egyharmad négyzetméternyit, amire rátekintve eddig nem igazán éreztük, hogy gazdagok vagyunk, túlzsúfolt volt vagy ésszerűtlenül kihasznált, és amit átrendezünk úgy, hogy jóllétet árasszon, bőség érzetét keltse. Mondjuk a tévé könyékéről eltesszük a mogyorós zacskókat, az odadobott újságokat, töltőket, stb. és levegőssé tesszük, tisztává, egy két flancosabb dísztárggyal. Vagy az éjjeliszekrény környékről elrakjuk a papucsokat, a kiolvasott könyveket és a szokásos poharunk helyett fényes tálcán kristálypohárba tesszük a vizet, azután teszünk egy szál virágot vagy valami növényt még mellé, vagy a szennyes kosár fedelét ezúttal rátesszük és beledobjuk a nem használt törülközőket, a célszerűtlen helyen lévő evőeszköz tároló, a szakadt kenyereskosár helyett például csakazértis tegyük az asztalra a legszebb tálat, mellé vázában virágot, de a legszebb vázában! stb. Tapasztalatom szerint időnként mindenkinek vannak ilyen "titkos" helyei, ahova lehetőleg nem nézeget, csak pakol, odadob valamit és tovább megy.
További napi tennivalók:
- Bevétel-kiadás napló és vásárlási statisztika vezetése
- Megerősítések írása
- Bőség meditáció
- Pénzcsináló ötletelős füzetünk átnézése, a megkezdett tervek tovább dolgozása, mára eső feladat elvégzése (minimum fél óra)
- Álomtérkép továbbfejlesztése minimum egy képpel
- Olvasás a témában
Bőséges szórakozást!