olyat érdemes, amit az élet hátralevő részében magunkénak akarunk tudni. Két okból is
- mert nagyon sok vesződséggel jár egy új, tőlünk ezidáig idegen cselekvést, megközelítést rendszeressé tenni az életünkben
- mert valamiről nyilván le kell mondanunk cserébe, ugyanis a szokásaink szabják meg napjainkat és ezután sem áll több idő rendelkezésünkre 24 óránál. Vagy a facebookon vagy a tévé előtt töltött időből kell lefaragnunk, esetleg más haszontalan időtöltésből.
S ha már vagyongyarapításra adtuk a fejünket, akkor lessünk azoktól, akik ebben nagyon jók!
Aki eddig becsületesen követte ezt a pénzbevonzós programot, tisztában van vele, hogy az egész azzal messze nem ér véget, hogy napi 20-30percben átprogramozósdit játszunk. Méghozzá éppen az átprogramozósdi lényegének köszönhetően.
Ha bármilyen témával kapcsolatban a tudatalatti "átprogramozásánál" kötünk ki, mert már sehogy se megy, a tettek nem jönnek be, nem hozzák meg a kívánt eredményt, valami mindig közbe szól, hajlamosak vagyunk bedőlni az ígéretnek, hogy az összes változtatás annyiból áll, hogy ezentúl naponta meditálunk és megerősítéseket írunk. Nos, ez nem így van. Méghozzá azért, mert...
...tudatunk mélyebb szintjén, az alfa, théta vagy meditációs szintjén elkezdünk tudatosan foglalkozni a kívánt végeredménnyel, a megerősítések írásánál pedig arra szoktatjuk érzékeinket, agyunkat, hogy az adott témát teljesen más szemszögből közelítse meg. Ennek köszönhetően el is indul a változás, rájövünk, hogy egy s mást másképpen kell csinálnunk, változtatnunk kell a hozzáállásunkon, új tevékenységeket, új szokásokat kell magunkévá tenni, vagyis a meditációval és elmélyüléssel töltött idő szépen ráteszi a kezét napunk többi részére, életünk más területeire is, valóban kezdünk másképpen viszonyulni dolgokhoz. Ez viszont életünk átszervezését igényli, ezért és éppen itt buknak bele legtöbben a programozósdiba. napi harminc percet még adnánk szívesen, ha minden más maradhat a régiben, de erről nem volt szó!
Miközben ezt írom eszembe jutott a változtatás szoftosabb módja. Amikor nem azzal a céllal kezdünk el rendszeresen meditálni, jógázni, stb. , hogy bármit is átprogramozzunk az életünkben, csupán kiegyensúlyozottabb életet szeretnénk élni, akkor is elindulnak a változások életünk egyensúlyba hozására, csak a tettek szintjén megvárjuk, amíg mindez belső igényként jelentkezzen. Vagyis lassabban haladunk, de haladunk. Ilyenkor viszont általában valami külső kényszerítő körülmény is be szokott játszani, ha visszafogjuk magunkat. Ezért szavazok én inkább a tudatos irányításra és a lépések megszervezésére.
Úgyhogy én ma rá is tértem a következő pénzügyi tranzakcióimat egyszerűsítő tervező műveletre. Lassan két hete vezetjük a bevétel-kiadás c. háztartási naplónkat. Fél hónap alatt már kezd kirajzolódni, kb. mit vásárolunk napi szinten, és mi az, amit egyetlen bevásárlással el lehetne intézni egy egész hónapra, esetleg hónapokra előre.
A mai feladat:
Remélhetőleg elég vastag füzet a bevétel-kiadás naplónk, ha pedig nem, akkor szerezzünk egy vékonyabbat mellé. Ha vastag, akkor az utolsó 5 ívre készítünk egy egyszerű, átlátható kimutatást vagy statisztikát arról, hogy miket vásárolunk? A rezsi és állandó költségek ugyebár azért maradnak ki, mert azokat már megterveztük a kilencedik napon. Én azt külön táblázatba írtam szét, mert ott nincs annyi tétel és jobban átláthatóak a fizetnivalók, könnyebb megszervezni, hogy egyetlen napot vegyenek csak igénybe havonta, akkor is csak egy órát maximum. Viszont a mai listában, statisztikában, amit készítünk, néhány hónap múlva valószínűleg sok száz vásárolt holmi lesz, ezért osztjuk fel tételekre a vásárolt dolgokat.
A lapok tetejére írjuk fel a tételeket:
- élelmiszer - ezt két lapra írjuk, akár háromra is, mert ebből vásárolunk a legtöbbfélét
- kozmetika
- gyógyszerek, egészségügy
- ruhák
- tisztítószerek
- művelődés, könyvek
- hobbi, szórakozás
- ajándékok
- javítások, váratlan kiadások
Sok tételnél csak egy-két havi, esetleg évi szinten fog teljesen tisztán látszani, hogy mire milyen rendszerességgel költünk, de az élelmiszernél és a gyógyszereknél például azonnal tudunk egyszerűsíteni és egyetlen napon megejteni a havi bevásárlás nagy részét, lisztet, cukrot, sót, olajat, zsírt, ásványvizeket, tartós élelmiszereket, stb. Azután már csak kenyérért és néhány friss áruért kell majd boltba mennünk. A cél az, hogy a havi kiadásainkat, amiket úgysem tudunk megkerülni, egyetlen, esetleg két napon egyszerre elintézzük és átlássuk. Ettől az összeszedettségtől újból felszabadul egy csomó energiánk, jobban fogunk tudni a fontosabb dolgokra figyelni és a kiadásainkat is jobban átlátjuk, vagy akár több szabadidőnk lesz.
Egyéb állandó napi feladatok:
- bevétel-kiadás napló vezetése
- ötlet-füzet átfutása, mi jut még eszünkbe? - hozzáírni!
- Álomtérképre kukkantás, javítás, ragasztás vagy hagyás - ha jól sikerült
- megerősítések írása
- bőség-meditáció
- a mai feladat: alaptáblázat elkészítése az átlátható vásárlási statisztikánkhoz. Minden tételhez három oszlop tartozik majd: egy keskenyebb (ide kerül a vásárolt holmi neve) egy meglehetősen széles (itt majd vonalakkal jelzünk minden egyes megvásárolt holmit) és a végén szintén egy keskenyebb rubrika az egységárnak. Ezután már csak egy vonalkát kell húznunk a megfelelő helyre, mikor a bevétel-kiadás naplónkat írjuk. Sokkal egyszerűbb, mint ahogyan kinéz, mivel a látszattal ellentétben, nem is használunk olyan sokféle holmit, legtöbbször ugyanazokat vásároljuk.
Gazdagságra fel!
Érdekeségként megjegyezném, megdöbbenve tapasztaltam, hogy az itt említett "álomtábla" gyakorlat két leckével arrébb Julie Ann Cairns könyvében szembe jött velem. Annyira nem is bonyolult az út, csak valóban dolgozni kell az ügyön.