Még eAkik ráébredtek a tudatalatti csodálatos hatalmára és gazdagodásuk érdekében sikerrel használják is ezt a tudást, ők is figyelik a könyvelésüket, pénzügyi előrejelzéseket készítenek döntéseik előtt, nem csak programoznak. Julie Ann Cairnes könyvét tovább olvasva visszajelzést kaptam, hogy jól állítottam össze a programot.
"Felismertem, hogy a hiedelmeimmel együtt berögzült szokásaimat is meg kell változtatnom, hogy támogassák a tudatosan megfogalmazott teljesebb szabadságot és bőséget jelentő céljaimat"
- írja könyvében. Erre gondoltam, amikor a második-harmadik napon úgy döntöttem, hogy ez lesz a program alapja. Egy, a tudatalatti felkészítésére koncentráló nap után egy gyakorlatias teendőket követelő nap következik. Mellesleg, így a program közepe felé haladva egyre több átalakítandó szokással találkozom. A vonzás törvénye pedig szépen hozza, sodorja elém a jobbnál jobb anyagokat. Aki végigjárta a teljes elszegényedés és meggazdagodás útját, aki szegényeket és gazdagokat egyaránt tanulmányozott, személyes csődje révén megvilágosodott, hogy a tudatalattinak bizony, nagyon sok köze, mondhatni teljhatalma van afelett, mennyire jövedelmező üzleteket, szerződéseket kötünk, majd alkalmazta Joseph Murphy gyakorlatait és sajátokat is kidolgozott mellé... ő csak tudja!
Tíz nap után jómagam is úgy látom, hogy párhuzamosan kell haladni. Bár én csak abból a tapasztalatból indultam, ki, hogy az ember a vizualizálástól és programozástól egy idő után frusztrált lesz, ha nem jelenik meg a szobában az az elefánt. Kicsit hülyék lettünk a Titok című filmtől, már nem is akarunk kimenni az állatkertbe, vagy elmenni szafarira (az állatkertet nem szeretem, nem fair az állatokkal szemben), csak vizualizálunk és frusztrálódunk.
Szóval...
HALADÁS = RÉGI HIEDELMEK BEAZONOSíTÁSA + ÁTPROGRAMOZÁS + TETTEK
A mai nap gyakorlatát olyan turpisan találtam ki, hogy ne lehessen rosszul csinálni. Ugyanis gyakran úgy gördítünk akadályokat saját magunk elé, hogy észre sem vesszük. Ennek kicselezésére találták ki például az ötletelős gyakorlatot, amikor megoldásokat keresünk vagy a legjobb lehetőséget szeretnénk kiválasztani. A feladat lényege, hogy írd fel egy papír tetejére a problémát és alá a megoldásokat, de ne állj meg 25 válasz előtt. Vagy 50, de olyanról is hallottam már, hogy 100 válasz előtt. Ez azért van, mert egy idő után kínszenvedés lesz újabb válaszokat leírni, de mivel muszáj, elkezded szórni a hülyeségeket, ettől felszabadulsz és, ha van valami, ami tényleg nagy ötlet, de eddig elnyomtad magadban, az is előbukkan. Erre alapoztam a következő gyakorlatot.
Tettek nélkül ugyebár, pusztán a gondolati erő hatására, nem fog a levegő a szobánkban pénzzé sűrűsödni. Vegyük elő az ötletelős füzetet. Az ötletek közül legutóbb a legegyszerűbbet választottuk, megtettük az első apró lépéseket. Most fordítsunk!
- Vegyük elő a pénzszerzési lehetőségeink, ötleteink közül a legkomplikáltabbat!
- Írjuk fel egy tiszta lap tetejére az ötletelős füzetbe! Ajánlott kb. 10 lappal az utolsó ötlet után kezdeni, hogy maradjon hely a később támadt újabb pénzszerzési lehetőségek listázására.
- Gondoljuk végig, mikorra elérhető számunkra, ha minden jól megy és még a körülmények is segítenek.Írjuk fel a szembe oldal aljára a végcélt, hogy mi jelenti azt, hogy megvalósult és az időpontot, amikorra megvalósul.
- Az első lapra, ahova felírtuk az ötletet, az alá írjuk fel röviden a témával kapcsolatos kiinduló helyzetet. Például: angolt szeretnénk tanítani, online tanfolyamon vagy magánúton és a kiinduló helyzetünk az, hogy van számítógépünk, de fogalmunk sincs, hogyan kell az ilyet elindítani, vagy tudnánk tanítani, de nem tudjuk, hol hirdetni, könyveink vannak, hely nincs, stb.
- Osszuk fel a két oldalt 40 részre (kb. egy-egy sor A5-ös füzetben), számozzuk meg.
- Mindegyik sorszámhoz írjunk egy-egy lépést! 40 elvégzendő kisebb feladatot kapunk. Kezdjük el meglépegetni őket, akár már holnaptól, de a leghatásosabb megtervezni a pontos időpontokat. Például: holnap beugrom a Gizihez, megkérdezem, hogyan indította vállalkozását, utolsó előtti lépés pedig lehet az, hogy leellenőrizzük, minden rendben van-e az új helyen, a bérleti díj elintézve, az óradíj okosan van-e kiszabva, stb.
Ha túl sok a 40 lépés, írjunk oda bármit, ami közben lehet. Mindig mindent szét lehet szedni apróra és amikor valamit félünk megtenni, ez egy jó taktika. Például: kutyás házba kell menni érdeklődni, a kutya nem a legbarátságosabb, akkor aprózzuk: a kapuban még nincs, először csengetünk, oké sokszor csengetünk, egyedül nem megyünk be, biztonságban várunk, azután megkérjük az illetőt, hogy vigyázzon a kutyára, mert félünk tőle, ő megfogja a kutyát, stb.
Továbbá maradnak az előző napok fix feladatai:
- Bevétel-kiadás napló vezetése
- Újraprogramozás megerősítésekkel
- Megkönnyebbülés érzését keltő meditáció
- Ötletek átnézése, javítása
- + a fenti feladat
Befejezésül biztatás a Bőség kódja című könyvből:
"Soha ilyen erőteljes bőség nem jellemezte az anyagi helyzetem, mint manapság és úgy tűnik, ez az erős pozíció csak még erősebb lesz."
Gazdagodjunk!
Még egy gondolat, amit Julie Ann Cairns könyvében is olvastam, de előzőleg is már többször megfordult a fejemben és gondolom többen vagyunk így, csak azután nem vesszük komolyan, pedig megfontolandó. Van, amikor egyszerűen annyira rossz a helyzet, olyan téves, lehúzó programok futnak bennünk, hogy bölcsebb dolog elfogadni a helyzetet, mint jelenleg helyrehozhatatlant. Dőljön, aminek dőlnie kell és elkezdeni építeni egy teljesen új tudatosságot.
Ha már csak romjaid vannak, kezdj el építkezni, ne sajnálkozz felettük túl sokáig!