30 napos jóllétet bevonzó kihívás

Bőségprogram, ahogy én gondolom

Bőségprogram, ahogy én gondolom

A kilencedik nap - A mai nap a tetteké, de...

Üzenet a vonzás tövényétől és megtanulunk időt nyerni

2018. január 23. - Eniy

Egy csoportban elveszett egy bejegyzés a facebookon, mire a saját bejegyzésemet gyorsan el is mentettem. Nem is tudtam, hogy van ez a mentés funkció, eddig nem használtam. Rákerestem hát, hogy ellenőrizzem, működik-e és fura módon három másik mentett bejegyzést is kidobott, amikre nem emlékeztem. Ebből kettő a pénzről szólt. Már megint ez a szinkronicitás!  Az egyik egy vállakozó csajszi hirdetése, aki a kisvállalkozások pénzügyeit segíti átláthatóvá, egyszerűvé tenni, ennek is megörültem, de a másikon elcsodálkoztam, mivel annak ellenére, hogy ezt a tudást már beépítettem bőségprogramomba és további, részletesebb feladatokat is terveztem a harmónia és a jólét érzésének elmélyítésére, még mindig nehezen hiszem, hogy valóban így működnek a dolgok. 

happiness-1866081_1280.jpg

"A különbség azok között akik kevés pénzt keresnek - kemény munkával - és akik sokat -méghozzá könnyedén- az, hogy akik vonzzák a pénzt, azok valamilyen módon megtanulták az energiák irányítását. Tudnotok kell, hogy a pénzteremtés nem a fizikai cselekvéssel áll arányban, hanem az anyagiakkal kapcsolatos energia összehangolásában. Vannak emberek akik végiggürcölik az életüket és alig kapnak vissza valamit, míg mások látszólag nem sok mindent tesznek és könnyedén, jómódban élnek. A különbség tehát az energiaáramlásban van. Az energiaáramlást pedig a pénzzel, a jóléttel kapcsolatos hozzáállásod, lelkiállapotod határozza meg.

Na most... a boldogsághoz nem szükséges a pénz, de ha éppen pénzt és anyagi jólétet szeretnél teremteni magadnak, megteheted ha akarod."
- Abraham-Hicks

Mindegy tehát, hogy konkrét fizikai tettekről vagy a magunkon végzett önmunkáról van szó, nagyon fontos, hogy a jólét, a harmónia, a bőség érzését magunkévá tegyük. Mondhatni ez az elsődleges, a legfontosabb feladatunk az egész bőségprogram során. Enélkül, a megkönnyebbülést okozó érzések nélkül, sem a tetteink, sem a megerősítések nem érnek kutyafülét sem.

Oké, most tégy valamit, amitől jobban érzed magad! Azután folytatjuk.

A mai feladattal jelentősen leegyszerűsíthetjük számláink, csekkjeink befizetését. Táblázatkészítés következik, excell tábla is jöhet, ráadásul nyomtatható.

  • Vízszintes sorok: 14
  • Függőleges: annyi ahány kiegyenlíteni való tételünk van egy év leforgása alatt (villany, víz, biztosítások, utalások, telefon, adó, lakbér, stb.). Ajánlott havi szinten félre tenni pénzt a váratlan kiadásokra, javításokra és ennek is külön oszlopot csinálni. Ne kapkodjunk, hogy még erre is pénz kell, ha eldugul a lefolyó, szétesik egy kilincs, kilyukad a kocsi, bicikli gumi. Jó ötlet hagyni pluszban néhány oszlopot, sose lehet tudni, mi csapódik hozzá és az utolsó oszlopba pedig írjuk ezt: "Összesen". Így már jó előre pontos képet kapunk arról, hogy az adott hónapban mennyi befizetnivalónk lesz, amikor a havi, negyedéves, féléves, éves befizetéseinket intézzük. 

A vízszintes sorok elnevezései:

  1. Fizetendő tétel
  2. összeg
  3. Január
  4. Február
  5. Már...
  6. ...
  7. stb.
  8. ...a tizenkét hónap

Ezután csak bejelöljük, hogy mit mikor fizetünk és lehetőség szerint úgy szervezzük, hogy csak a hónap egy előre meghatározott napján foglalkozzunk velük. 

Voilá! 

...mert gazdagodtunk! Miért? Mi történt? 

Az idő pénz. Nem az a gazdag ember, akinek rengeteg pénze van, de nincs egy szusszanásnyi ideje sem, hanem, aki jól bánik a pénzével és időt nyer. :) 

Azonkívül, hogy pontos képet kaptunk állandó kiadásainkról (kivéve természetesen a bevásárlásokat), ezzel a szervezéssel rengeteg időt spóroltunk meg. Gyakorlatilag az év 12 napjára szűkítettünk minden befizetnivalót. 

Tovább is van: Nézzük át a tételeket és, amit lehet automatizáljunk! Amit nem, azt intézzük internet bankiggal, és amit még így sem lehet, csak azt fizessük be személyesen.

További napi feladatok:

  1. Bevétel-kiadás napló vezetése
  2. Megkönnyebbülést okozó megerősítések írása 20-25 perc
  3. Felszabadító meditáció
  4. "Pénzszerző ötletek" napló kiegészítése, megkezdett terv részletezése, ellenőrzése, hol tartunk?
  5. A kilencedik napi gyakorlat
  6. Nem kötelező, de hasznos: megnézni az alábbi előadást.

A program halad, az anyagok fokozatosan az eszembe jutnak és kezd valami rendszer is kialakulni. Némi sikerélmény is akadt: nem várt helyről, egy évekkel ezelőtt kudarcba fulladt munkából pottyant egy kis pénz és még néhány kisebb összeg innen-onnan összespórolható. Természetesen igaza van annak, aki azt mondja, hogy ezek a lehetőségek egyébként is lennének, de éppen erről van szó: most már észre is vettem őket. A pénzügyek rendezésébe vetett figyelmem is szépen bevonzotta az összes elintéznivalót, lassan átlátható rendszerbe, kontroll alá kerülnek a dolgok. Legalábbis igyekszem nem az előbukkanó káoszra, hanem a rendeződésre koncentrálni. 

A tudományos magyarázatát  most nem keresem ki, akit érdekel, utána járhat. Hogy mit veszünk észre és mit nem az attól függ, mire éleztük ki a figyelmünket. Agyunk és szemünk, hallószerveink, egész lényünk jóval több információt észlel, mint amennyit tudatosítunk. Gondoljuk el, a kriminológiában már régóta használják -  bár bizonyítékként nem fogadják el, de a hipnózisban olyan információkhoz is hozzájuthatunk, amiket valójában észre sem vettünk, amikor az adott helyzetet átéltük. Viszont lényünk egy mélyebb része emlékszik, tudja. 

Azt vesszük észre, amire leginkább irányul a figyelmünk. Ezért kellenek a pozitív megerősítések a jövedelem növeléséről, hogy alapprogrammá váljon és automatikusan észrevegyük a lehetőségeket. 

A hozzáállás tanulható. 

A bejegyzés trackback címe:

https://bosegprogram.blog.hu/api/trackback/id/tr113596243

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása