Tegnap kicsit magam is elúsztam a feladatokkal. Tanulság: a tettek időt igényelnek, a megerősítések írását pedig időre abba lehet hagyni. Valószínűleg ezért olyan nehéz leállni a munkával, ha már lendületben vagyunk, belemerültünk valamibe. Csak még ezt meg ezt befejezem és azt már nem hagyom abba. Persze, meditálni és lazítani meg jógázni akartam, de ha nekiálltam, akkor már átültetem az utolsó növényt is, ha már egyszer kupi van... így úsznak el az elmélyülésre, meditálásra és tornára, magunk karbantartására szánt idők. Ez egy csapda! Egyelőre jól megjegyzem a későbbi szervezési munkálatokhoz.
A mai gyakorlat első ötletadójára pontosan emlékszem, ő Louise L. Hay, az ezoterikus könyvkiadás és önfejlesztés nagyasszonya. A semmiből épített fel egy, az egész világgal üzletelő céget. Ez a feladat amilyen egyszerűen megfogalmazható, annyival több időt és egyéni munkát, elmélyülést igényel.
Most megint az emlékeinkkel és a gondolatainkkal játszunk. Vegyük elő vagy idézzük fel a második napon felírt negatív szövegeinket a pénzzel, a gazdagodással kapcsolatban. Írjuk fel őket sorban a füzet bal oldalára úgy, hogy négy-öt sort hagyjunk mindegyik között. Nem kell túlzásba esni, az a 8-10 mondat elég lesz, amit a leggyakrabban használunk a pénzzel kapcsolatban. A "nincs pénz", "erre nem telik", a "pénz nem a fán terem", "sose tudtam pénzt csinálni", "én a pénzhez hülye vagyok", "mindig alul fizetnek", "csak sumákolással lehet előre jutni", stb.
Ezután a füzet jobb oldalára mindegyik múltból hozott mondat mellé írjuk le, hogy honnan hoztuk. Ne azonnal írjunk, mélyedjünk el az emlékeinkben és a legkorábbi verziót írjuk le, amire még emlékszünk, nevezzük meg azt a személyt, aki mondogatni szokta. Milyen volt az illető anyagi helyzete? Valószínűleg nem túl rózsás. A cél eljutni a "megvilágosodáshoz", hogy "aha, hát én tulajdonképpen egy pénzügyekhez nem értő ember szövegeit vettem át! Nem csoda, ha nekem se mennek jól a dolgaim."
Majd lapozzunk egy tiszta oldalra, fogalmazzuk meg újból a jelen idejű pozitív változatát az eredeti szövegnek és írjuk le háromszor egymás után. Tegyük ezt az összes bal oldalra felírt szólással.
Hasznos ezt a néhány oldalt, ahova a pozitív szövegeket írjuk megjelölni valahogy. Ezekkel a pontosított pozitív megerősítésekkel dolgozunk majd a jövőben.
Hogy mire jó ez az egész?
Ha egy vonat teljes sebességgel robog az ellenkező irányba, mint ahova el szeretnénk jutni, nem lehet azonnal maximális sebességgel a másik irányba indítani. Sőt, a hirtelen fékezés is baleseteket okoz, minél hirtelenebb, annál nagyobbat, azután az új irányba is csak fokozatosan lehet felgyorsítani. Így vagyunk a fejünkben mondogatott szövegekkel is. Megszabják az irányt, amerre megyünk, hogy mit vegyünk észre, és mit ne, milyen lehetőségeket és melyekkel szemben maradjunk vakok, és nem tudunk hirtelen az ellenkező irányra váltani. Ha pedig rájövünk, hogy mennyi rosszat csináltunk eddig, lefékezünk, jön az önostorozás, a düh, a szomorúság, de ha közben elindulunk az új irányba, lassan helyükre kerülnek a dolgok. Idő, önmunka és türelem! Türelem!
Szóval? Azt mondom, hogy "PÉNZ és GAZDAGSÁG". Mi jut az eszedbe, ki mondta, mikor, mennyire értett a pénzteremtéshez, a gazdagodáshoz az illető?...
Vigyázat, csapda lehetősége áll fenn! Mikor elkezdtem összeírni a múltból hozott negatív "hangokat", hiedelmeket a fejemben, az összes pénzzel és meggazdagodással kapcsolatos jellemző helyzetek előúsztak a múltból. Voltak köztük olyanok, amik nem is kifejezetten arról szóltak, hogy nem lehet pénzt keresni és nem is a szegénységről, csak mégis olyan hervasztóan hatottak rám. Vizsgáljuk csak meg! - mondottam magamnak... Bizony, nem azt üzenték, hogy nincs pénz, nem is azt, hogy nincs kiút, csak azt, hogy én nem tudok majd elég pénzt keresni, nekem nem lehet, nekem nincsenek meg hozzá a képességeim. Vagyis az pénzkezeléssel kapcsolatos önbizalmam roncsolták szét, hogy én önállóan nem tudok semmi olyat teremteni, amiért mások fizetnének. Még jó, hogy a bőségprogram leckéi közé bekerült az önbizalom és önbecsülés folyamatos építéséről szóló anyag is!
Tanulság: sokszor nem is maguk a szavak rombolnak, hanem a szándék, amivel mondják őket. Megint beigazolódott, hogy az érzelmek irányítják benyomásainkat. Ezért kell tárgyilagosan megvizsgálnunk és tudatosan felülírni az eredeti mondanivalót. Például: "Mondtam, hogy nem fog sikerülni, majd én kifizetem! Tudtam, hogy ez így nem fog menni!" - ez az eredeti mondat. A mondanivalója pedig ez: "Te nem tudod megcsinálni, tudtam!" A pokol útjai jószándékkal vannak kikövezve... vagy "apád se tudott a pénzzel bánni..." értsd te is olyan vagy, nem fog sikerülni, meg se próbáld, stb. Felülírni!
További napi feladat:
- Bevétel-kiadás napi vezetése
- A mai, hatodik napi gyakorlat megerősítései
- Pénzzel kapcsolatos elintéznivalók listájára felírni, ha van újabb, kihúzni, ha közben valamit már elintéztünk
- Megkönnyebbülés érzését keltő meditáció (youtube-ról vagy agykontrollal, egyéb)
- Van-e újabb válasz, ötlet a kérdésre: hogyan növelhetem a bevételeimet most, milyen tényleges lépéseket tehetek? Hozzáírni a listához, ha van, valamint az elkezdett ügyön dolgozni legalább 10-15 percet.