Mint már az előzőekben említettem a meggazdagodás akadályai közt leggyakrabban a korlátozó hiedelmeinket és a kontrollálatlan pénzköltést okozó rossz szokásainkat említik azok, akik a "hírek" szerint értenek is hozzá. Őszintén szólva olyan embert, előadót kerestem, aki nem abból gazdagodott meg, hogy a meggazdagodást oktatja. Úgy okoskodtam, hogy ha van a meggazdagodásnak tanulható útja, akkor azt mi a fenének pénzért árulni, főleg ha valaki arról papol, hogy csináld, amit szeretsz és a pénz jönni fog. Kötve hiszem, hogy mindenki a pénzcsinálásról való oktatást szereti a legjobban csinálni.
Azt a tanítót, aki másból gazdagodott meg és nem abból, hogy azt tanítja, hogyan lehet pénzt csinálni, és meg is mutatja, hogyan csinált pénzt abból a másból, ebben a letisztult formában máig keresem. Olyanokat viszont találtam, akik másból tettek szert jövedelemre és elmesélték, hogyan csinálták és ebből a mesélésből még nagyobb bevételük lett. Oké, befejezem ezt a körbe-körbe járást! Térjünk a tárgyra:
Összeszedtem a valaha tanult és a ki is próbált ismereteimet, gyakorlatokat. A jelek szerint minden páratlan sorszámú nap a kézzelfogható tennivalóké lesz, minden páros pedig az önmunka és átprogramozás jegyében telik majd. Ez volt idáig:
1. bevétel-kiadás napló bevezetése, box, doboz kialakítása, hogy minden számla feljegyzésre kerüljön akkor is, ha azonnal nem érünk rá.
2. leírtam, (-tunk) néhány negatív szöveget, amit a pénzről futtatunk a fejünkben és átírtuk jelen idejű, pozitív megerősítésekké. Ezeket naponta kb. egy-két oldalon át leírjuk.
3. a mai nap: az újabb "valós" tennivalóké (természetesen az önmunka is valós cselekedet, de itt most a külvilágban való akciózást értem ezalatt)
Azon kívül, hogy megkapjuk fizetés, bevétel, jutalék vagy juttatás formájában és elmegyünk vásárolni az üzletekbe, a pénzzel elég sokféle dolgunk van még (legalábbis lenne). Sajnos csak a folyamatosan gazdagodó és az önerejükből meggazdagodott emberek vezetik mindezt tudatosan, átláthatóan, mivel a többiek, mi, ilyesmiről nem is hallunk egészen addig, amíg nem kezdjük el keresni folyamatos leégéseink okát. Az iskolákban sok felesleges dologgal tömik a fejünket, csak azzal nem, hogyan bánjunk a pénzünkkel.
A bevétel-kiadás naplóba elkezdtük vezetni a jövedelmünket és főleg a költéseinket. Ezt folytassuk, később, mikor már legalább egy hónapig vezetjük - pláne, ha már egy évig (remélhetőleg sokaknak sikerül, mert az azt jelentené, hogy néhány "gazdag ember" szokást sikerült elsajátítani) kirajzolódik egy pontos pénzköltési szokás-térképünk, ami már egy konkrét kiindulópont a változtatáshoz. Ezt aztán sok mindenre használhatjuk, csodás dolgokra! Képzeld, mikor kiderül pontosan miből mennyit, milyen gyakran veszel a drogériában, a papírboltban, az élelmiszerboltban, látni fogod a tételeket, ahogy ismétlődnek, előre meg tudod vásárolni, amit mindig használsz, nem kell elugrálni a boltba, rengeteg időd felszabadul és az idő pénz!... és még sok minden csuda dolog következik majd ebből..., de majd csak egy hónap múlva... addig pedig...
Ma, a harmadik napon, azt terveztem el, hogy összeírom az összes pénzzel kapcsolatos tranzakciómat, napi, heti, havi és évi lebontásban. Mert kaját ugyebár naponta veszünk, a drogériába esetleg csak kéthetente ugrunk be, adót pedig évente és félévente fizetünk, szennyvizet nálunk pl. negyedévente, internet félévente, telefon havonta, szemételhordást félévente, a banki lekötések lejárnak évente, negyedévente, stb.,attól függően, hol lakunk és milyen szolgáltatókkal vannak szerződéseink. Valamint a pénzzel kapcsolatos tennivalók közé tartozik az adóhivatali jelentés leadása is, mert ugyebár nagyon nem tanácsos azt lecsúszni, a pénzünkről van szó.
Egy külön spirálfüzet vagy egy letéphető lapú kiválóan megfelel erre a célra, így mindig az elintézendő dolgok lesznek felül és nem lesz csúnya a kiszakított lapok helye.
- a könyvelővel időpontot egyeztetni
- összekészíteni a számlákat
- telefon
- internet
- ...
- ...
- ...
- ...
- online bankingot megtanulni
- banki papírokat elrendezni
- visszaigazolásokat összerendezni, a nem érvényeset kidobni
- ...
- stb.
- ...
- Felírni minden pénzzel kapcsolatos teendőt és listázni!
- ...
...
Ezután egyeztessük az időpontokat és jegyezzük fel, mikor melyiket intézzük. Legegyszerűbb az interneten keresztül elvégezni az átutalásokat, de ahol ez a bonyolultabb, illetve ahol téves elszámolás fordulhat elő, az automatikus utalások beállításánál (telefon és társaik), ott is célszerű összegyűjteni és csak egyszer kolbászolni el a postára havonta.
Ez volt a mai gyakorlatias feladat. Levezetésül keressünk egy képet, fejben vagy nem fejben, ami bőség érzettel tölt el! Vagy zenét... egy felszabadító, megkönnyebbülést adó zenét!
Természetesen az előző napokban bevezetett teendők is elvégzendőek. Ugyanis, ha nem a rossz szokásaink megváltoztatása a cél, akkor csak látszólagos söprögetést végzünk. Pedig éppen életfogytig tartó rituálék kialakításán melózunk.