30 napos jóllétet bevonzó kihívás

Bőségprogram, ahogy én gondolom

Bőségprogram, ahogy én gondolom

A negyedik nap - a bőségérzés megidézése

... avagy, ha tudjuk, mit keresünk könnyebb ráfókuszálni

2018. január 18. - Eniy

Ma a tudatalatti programokhoz kicsit másképpen közelítünk, mégpedig az érzelmeink oldaláról. 

fenyuzes.jpg

Az előző, meggyőződéseinkkel foglalkozó napon (a második napon) a fejünkben futó pénzzel kapcsolatos szövegekből kihalásztunk néhány negatív mondatot és átírtuk jelen idejű pozitív állítássá. Ezeket természetesen mostantól kezdve a harmincadik nap végéig folyamatosan írjuk. Minimum 20-25-ször ajánlott, én két oldalt írtam belőlük naponta. Sokat segíthet még, ha naponta átnézzük eddigi vállalt feladataink listáját. Természetesen nem lesz napi 30 teendő a harmincadik nap végére, mert akkor egész nap ezzel foglalkozhatnánk, tartom magam a napi maximum 25-30 percnyi önmunkához. Másrészt viszont egy-két új szokást okvetlenül ki kell alakítani és megtartani örökre, örökre, örökre... legalábbis addig, amíg csak a pénzzel dolgunk lesz.

Jelenleg a következő napi teendőink vannak:

1. naptól: Bevétel-kiadás napló vezetése

2. naptól: Pénzzel kapcsolatos pozitív megerősítések írása. Minimum 20-25-ször vagy amennyi belefér a fél órába.

3. naptól: Az összes pénzzel kapcsolatos teendő feljegyzése, beleértve kifizetéseket, az utalásokat, az adóhivatali jelentéseket, az adósságrendezéseket, mindent, amit utálunk, de úgysem kerülhetjük ki. 

A negyedik nap:

Érezzünk! Érezzük jól magunkat!

Mikor valakit megkérdezel, hogy mit is szeretne valójában, a legtöbb ember azzal áll elő, hogy nem is tudja, vagy hogy ő egyszerűen csak boldog akar lenni, jól élni, meggazdagodni. Te és én, kedves olvasó annyit már biztosan tudunk, hogy szeretnénk megtanulni jól bánni a pénzzel és elsajátítani a folyton növekvő jövedelem megteremtésének csínját-bínját. Szedjük ezt szét darabokra, akkorákra, amikkel már könnyedén elbírunk! 

biztonsag.jpg

Mikor anyagilag zűrös helyzetbe kerül az ember, általában akkor sóhajt fel úgy istenigazában, hogy "ú, de jó lenne gazdagnak lenni, ha soha többé nem lennének pénzgondjaink!" Ha ezt el is tudjuk képzelni annyira, hogy néhány pillanatra megkönnyebbüljünk, akkor a vonzás törvényének értelmében már fel is vettük a helyes irányt. Csakhogy általában azonnal visszatérünk a nehéz "valóságba". Ugyanis nem a tetteinkkel és a logikusan, szárazon elgondolt gondolatainkkal vonzunk, hanem az érzéseinkkel. Erre talán a legékesebb bizonyíték az, mikor szerelmes az ember, olyan szép rózsaszínben lát mindent, hogy képtelenség előtte sötétre festeni a világot. A sokat emlegetett tízmilliószoros napokban nem hiszek, de abban igen - mivel rengeteg gyakorlati tapasztalatom van a témában - , hogy a kellő ideig fenntartott kellemes, örömteli érzések vonzzák a jobbnál jobb megoldásokat és lehetőségeket. A jó hangulat pedig legtöbbször tudatosan előidézhető és nem egy szeszélyesen, önkényesen változó valami, hanem a gondolatainkkal teremtjük meg. Vannak természetesen kivételes helyzetek, tragédiák, váratlan helyzetek, de bár valójában mind ezektől félünk, igazság szerint nagyon ritkán következnek be és hatásaikkal is legtöbbször csak átmeneti időszakokban kell számolnunk. 

Leszögezhetjük hát, hogy gondolatainkat van hatalmunk irányítani és gondolataink hatására érezzük magunkat jól vagy rosszul, reményteli, ihletett állapotban vagy nem. Továbbá ahogyan érezzük magunkat, olyan lehetőségeket veszünk részre az életünkben ("azt vonzuk"). 

Szóval miért is szeretnénk gazdagok lenni? Hát azért a megkönnyebbülésért, hogy soha többé nem kell aggódnunk a megoldhatatlan pénzügyeink miatt, hogy nincs több olyan indok, hogy "nem engedhetjük meg magunknak" vagy "nincs rá pénz", hogy nem félünk a fogorvosi számlától, a villanyóra leolvasásától, hogy átugorhatunk New Yorkba akár egy hétvégére is, előzetes tervezés nélkül, mert akármikor kifizetjük a szállodát, a taxit és a repülőjegyet. A szabadságért, a felszabadultságért, hogy azt csinálhassuk, amit szeretnénk, az élet élvezetéért, hogy ne húzzanak le a kötelességek és ne rettegjünk a tartozásainktól. Ebből következik...

A mai új feladat: a megkönnyebbülés érzésének keresése. 

Először is keresni kell néhány dolgot, ami felszabadultság érzettel tölt el. Ez lehet zene, valami gyönyörű kép, a legjobb egy valós emlékünk, amikor fellélegezve kijutottunk egy nyomasztó helyzetből. Ez utóbbinál fontos, hogy a hangsúlyt arra az érzésre helyezzük, amikor megkönnyebbültünk a megoldástól, mintha súlyokat vettek volna le rólunk. 

szabadsag.jpg

Ha megvan, hogy mivel fogunk dolgozni, akkor negyed óráig élvezkedjünk ebben az érzésben és kapcsoljuk össze tudatosan a gyarapodással, a feloldódással. Tegyük fel a zeneszámot 3-4 szer, nézzük a képet, ami megnyugtat és felszabadít, vagy éljük át a felszabadultság emlékét. Meditációval egybekötve, ellazult állapotban konkrétan a gazdagságról is fantáziálhatunk, ha szabadabbnak érezzük magunkat tőle. Az érzés a lényeg: minden folyamatosan megoldódik, a lehetőségek szüntelenül jönnek, bőség van, nem kell kapkodni. 

Nekem a fényűzés érzését kiváltó képek jönnek be és imádom még Esther Hicksék videóit. Szeretem a gyönyörű természetfotókat és a jó zenéket, amik feldobnak, itt pedig egy meditáció következik. Nem szükséges az egész 36 perces anyagot egyszerre meghallgatni, 15 perc bőven elég, csak azért teszem ide, mert a zenéje miatt érdekes, felszabadít és megnyugtat egyszerre. De jöhet bármi, ami azt az érzést kelti, hogy folyamatosan felszabadulunk, gondjaink szépen megoldódnak, mert ez a lényeg. 

 Mikor a bőséget, az anyagi javak elfogadását programozzuk, fontos, hogy olyan anyagokkal, szövegekkel dolgozzunk, amik nem keltenek bennünk semmilyen ellenállást, zavart, kételyt, ezért válasszon inkább mindenki saját hitével, ízlésével harmonizáló meditációs anyagot. Nehogy olyan hülye gondolatok akadályozzák az ellazulást és elmélyülést, hogy "na, ezt meg miért mondta? Ez meg vajon mit jelenthet?" stb. Itt van például egy másik meditáció, de bőven van választék a youtube-on: 

 Képek: pixabay.com

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://bosegprogram.blog.hu/api/trackback/id/tr5413586119

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása