30 napos jóllétet bevonzó kihívás

Bőségprogram, ahogy én gondolom

Bőségprogram, ahogy én gondolom

Az első nap – tudd, hogy mire megy el a pénzed!

2018. január 15. - Eniy

Tegnapi elhatározásomhoz híven neki is ültem a tervezésnek, illetve annak, hogy kitaláljam, miről is szólhatnak ezek a drágán árult bőségprogramok. 

Azzal kezdtem, hogy végiggondoltam, listáztam mindent, amit a témáról tudok. Az első nap feladata így adta magát. dog-2983021_1280.jpg

Első dolog, amit minden sikeres vállalkozó, pénzember hangsúlyoz, ami az egészséges pénzkezelés alapja: a „tudd, hogy mire költesz” szabály. Oké, nem csupán „egészségesen” akarjuk kezelni a pénzt, hanem fürödni benne, de lássuk be, az anyagi gondokhoz és a „nem értek a pénzhez” hozzáálláshoz képest mégis csak pozitív előrelépést jelent az egészséges pénzhez való viszony állapota.

Ha eddig erről fogalmad sem volt, akkor rád a nulláról indulás érvényes, mint annak idején rám is.

A harminc napos program kb. így fog kinézni:

Szükséges idő:

- naponta kb. fél óra (ahonnan elcsenhető: facebookozás, tévézés, éjszakázás, értelmetlen viták)

- bevásárlásokból való hazaérkezéskor plusz fél-egy perc (amitől könnyűvé válik: egy szuper box kialakítása, ami    mindig kéznél van)

ESZKÖZÖK

- mappák, dobozok (jó, ha jól is néznek ki), melyekre a következő feliratokat tesszük:

"magánszámlák"

"vállalkozás számlái" (ha van vállalkozás)

plusz a füzet, ahova a kiadásainkat és bevételeinket írjuk . Praktikus magáncélra is egy egyszerű kiadás-bevétel naplót venni, amit a vállalkozásokhoz is használnak. Csak pár száz forint és nem kell vonalazgatni, a rubrikák készen állnak és átlátható.

"Pénzmágnes" jegyzetfüzet

Toll – mindig legyen a mappák és a pénznapló mellett tollnak helye, különben előfordulhat, hogy azzal az ürüggyel nem írjuk be az adatokat, hogy majd, ha lesz toll nálam

Egy egyhónapos ellenőrző napló, mivel ez egy egyhónapos kihívás. Az internetről több oldalról is ingyenesen beszerezhető.

 És  ezek lesznek majd a TETTEK: 

  1. anyagi elintéznivalók - listakészítés

  2. a kiadás-bevétel azaz a „költő”-napló vezetése

  3. átlátható pénzügyek - listázás aszerint, mennyi megy kajára, ruhára, kozmetikára, rezsire, stb. 

  4. átprogramozás - mivel mégiscsak minden fejben dől el (ezt egyelőre csak elhiszem, mivel ez egy kísérlet) 

  5. egyéb felmerülő feladatok

A nulláról indulás azt jelenti, hogy első körben elkezdjük vezetni, mire költöttünk a nap folyamán. Mivel egy vadi új szokásról van szó, ezért nem árt részletesen kidolgozni a folyamatot, fejben párszor meglépegetni a lépéseket, különben sitty-sutty ott találjuk magunkat, hogy majd este, majd holnap, majd hétvégén, a hónap végén összeírjuk és addig csak összedobáljuk a számlákat. Azután persze az egészből nem lesz semmi.

 Úgyhogy: nincs elnagyolás! Minden pénzköltést jegyzünk, minden számlát a szükséges ideig megtartunk.

 Szóval azzal kezdtem az első napot, hogy a fentieket előkészítettem és beírtam  mai kiadásokat. 

A bevétel-kiadás naplót a tollal és a mappákat, amikben a számlák lesznek úgy helyeztem el, hogy kézre álljanak, semmi akadálya ne legyen annak, hogy be is jegyezzem őket. Ez egyébként egy fontos trükk, mikor új szokást alakítunk ki. Saját trükk, máshol még nem olvastam, de nálam bevált: ne legyen akadálya annak, hogy meg is tegyük, amiről már döntöttünk, kifogások előre kilőve azzal, hogy kézre áll a feladat.

 Egyébként már több előadótól – nem csak spirituálisoktól, hanem pénzügyi szakemberektől is – hallottam, hogy pusztán annak hatására, hogy elkezded vezetni a bevételeid és a kiadásaid naplóját minimum 10-20 százalékkal növekszik a jövedelmed. Egyesek szerint ez puszta pszichológia: ránézel a kimutatásra és azt mondod, hogy „szenthabakukkmennyimentelabenzinre!” és onnantól kezdve gyakrabban mész biciklivel vagy villamossal. Valahogy így. Lényeg az, hogy tudjuk, mire, miért, mennyit költünk.

 Alapszabály: ami nem tudatosodik, azon nem változtatunk.

 Próbáljuk ki! Rajta! Elő a bevétel-kiadás füzettel, nagyanyáink háztartási naplójával! :)

 

A bejegyzés trackback címe:

https://bosegprogram.blog.hu/api/trackback/id/tr6913578445

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása